Preparaty witaminowe

Witaminy

Witaminy to substancje, które odpowiadają za poprawną pracę wszystkich narządów ludzkiego organizmu. Niektóre z nich człowiek potrafi wyprodukować samodzielnie, inne zaś należy dostarczyć wraz z pożywieniem. Ponieważ spożywane przez człowieka pokarmy nie zawsze zawierają odpowiednią ilość witamin, warto wzbogacić swoją dietę o odpowiednie składniki.

Witaminy – nasza oferta

W naszej ofercie dostępnych jest wiele rodzajów witamin. Sprzedajemy je jako preparaty w formie kropli, kapsułek czy rozpuszczalnego w wodzie proszku. Oferujemy suplementy zawierające większość podstawowych witamin, które każdy człowiek musi spożywać. Jest to m.in:

  • witamina C, która wzmacnia odporność organizmu i pomaga zwalczyć przeziębienie,
  • witamina D3, która odpowiada za kondycję naszych zębów i kości,
  • witamina K2 również przyczynia się do zachowania kości i zębów w odpowiedniej kondycji,
  • witamina B, która wpływa na układ nerwowy i zdrowie psychiczne człowieka.

Wszystkie produkty dostępne w naszym sklepie są produktami najwyższej jakości, dopuszczonymi do sprzedaży na terenie naszego kraju.

NATURALNA WITAMINA B12 30 ml AVITALE 200µg Metylokobalamina to najmocniejsza w tym momencie, dostępna na rynku polskim witamina B. Metylokobalamina jest biologicznie aktywną formą witaminy B12; po spożyciu jest natychmiast absorbowana do organizmu. Nie zawiera cyjanku – jak to ma miejsce w przypadku cyjanokobalaminy – i szybko się wchłania.

Informacje o produkcie:

Buteleczka zawiera 600 porcji / 30 ml preparatu. Przed użyciem należy wstrząsnąć. Przechowywać w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla dzieci.

B12 witamina – właściwości

Podobnie jak inne witaminy z grupy B, witamina B12 wpływa pozytywnie na zdrowie psychiczne. Jest niezbędna dla właściwego działania układu krwionośnego i pokarmowego. Wg naukowców jest prawdopodobne, że witamina ta może przeciwdziałać chorobie Alzheimera, chorobom psychicznym oraz nowotworom.

Dodatkowo witamina B12:

– wpływa na prawidłowe działanie układu nerwowego,
– uczestniczy w procesie przetwarzania białek, tłuszczu i węglowodanów na energię, a więc przeciwdziała uczuciu zmęczenia,
– zapobiega utracie pamięci,
– wspomaga koncentrację,
– bierze również udział w syntezie serotoniny, a więc pomaga zwalczać zły nastrój i przygnębienie,
– bierze udział w wytwarzaniu czerwonych krwinek w szpiku,
– może wspomóc leczenie zapalenia wątroby typu C,
– pobudza apetyt,
– odgrywa pewną rolę przy odtwarzaniu kodu genetycznego.

Witamina B 12 powinna być dostarczana do organizmu w ilości ok. 2 μg na dzień.

Niedobór witaminy B12 objawia się:

– zaburzeniami działania układu nerwowego,
– niedokrwistością złośliwą i megaloblastyczną,
– zmianami zwyrodnieniowymi błony śluzowej żołądka,
– zakłóceniami we wchłanianiu,
i może być spowodowany:
– zwiększonym wydalaniem witaminy B12 z moczem,
– stanem zapalnym błony śluzowej żołądka,
– schorzeniami jelit oraz zaburzoną florą bakteryjną jelit.
W normalnych warunkach organizm magazynuje tę witaminę i u dorosłych jej zapasy wystarczają na okres 2-5 lat.

Brak witaminy B12 objawia się bardzo różnie. Najczęściej można go podejrzewać na podstawie całego zespołu chorobowego, na który składają się objawy somatyczne, neurologiczne i psychiatryczne. Mogą to być: osłabienie, bóle i zawroty głowy, zaburzenia koncentracji, bladość, brak czucia smaku, a czasem też brak apetytu.
Dlatego jeśli nastąpi witamina B12 niedobór, warto sięgnąć po odpowiednią dietę oraz po witamina B12 suplement.

Jakie produkty dostarczają witaminy B12?

Witamina B12 występuje przede wszystkim w artykułach spożywczych pochodzenia zwierzęcego: mięsie, niektórych rybach, mleku, jajach, serach i wędlinach.
Przy większym niedoborze, można sięgnąć po witamina B12 tabletki.
Suplementy, w postaci witamina B12 w tabletkach występują dość powszechnie i różnych wariantach.

Jednak WITAMINA B12 30 ml AVITALE występuje w formie kropelek. Jest więc łatwa do połknięcia. Stosuje się ją podczas posiłku i na raz można podać od jednej do pięciu porcji. To daje kroplom przewagę nad tabletką: można dostosować ilość przyjmowanej witaminy B12 do aktualnego zapotrzebowania organizmu.

Witamina B12 cena preparatu AVITALE to mniej więcej 45 zł.

Graviola 500 ml do picia My Vita – doskonałe źródło witaminy C

Graviola 500 ml do picia My Vita to doskonałe uzupełnienie codziennej diety. W składzie jest 100% sok z Gravioli bez dodatku cukru czy słodzików, który jest propozycją dla wszystkich dbających o zdrowie i dobrą kondycję organizmu. Przede wszystkim Graviola 500 ml do picia My Vita jest bogatym źródłem witaminy C, a także witamin B1 i B2. Ponadto zawiera przeciwutleniacze, dzięki czemu zapobiega stresowi oksydacyjnemu. Pozytywnie wpływa na siły witalne i redukuje poziom zmęczenia.

Graviola 500 ml do picia My Vita – dzienna dawka do spożycia

Graviola 500 ml do picia My Vita można spożywać dwa razy dziennie. Nie należy przekraczać dziennej dawki 50 ml soku. Należy pić pół godziny przed posiłkiem, aby składniki odżywcze dobrze się wchłonęły.

Graviola 500 ml do picia My Vita – przechowywanie

Graviola 500 ml do picia My Vita należy przechowywać w temperaturze pokojowej, maksymalnie 25 stopni, w miejscu nienasłonecznionym. Po otwarciu należy przechowywać w lodówce w temperaturze 4 stopni, maksymalnie 21 dni.

W kategorii: Zdrowie