Maść końska

Końska maść z konopiami 250 ml Herbamedicus – rozgrzewające działanie na mięśnie i stawy

Końska maść z konopiami 250 ml Herbamedicus to maść rozgrzewająca, która pozytywnie wpływa na regenerację nadwyrężonych mięśni, a także niwelowanie bólu stawów. Preparat zawiera wiele aktywnych składników, które mają długotrwałe działanie regeneracyjne, zapobiegające powstawaniu kolejnych dolegliwości.

Końska maść z konopiami 250 ml Herbamedicus – 25 aktywnych składników

Końska maść z konopiami 250 ml Herbamedicus zawiera aż 25 aktywnych składników. Należą do nich: konopie, kasztanowiec zwyczajny, żywokost lekarski, jałowiec pospolity, arnika górska, rozmaryn lekarski, kamfora, mięta pieprzowa, sosna, miłorząb japoński, tarczyca bajkalska, rdest ptasi, jeżówka purpurowa, rzepik pospolity, nagietek lekarski, tymianek, jodła pospolita, ekstrakt z cytryny, ekstrakt z grejpfruta, sosna górska, lawenda lekarska, wrzos zwyczajny, porzeczka czarna, rumianek pospolity, ekstrakt z papryczki chilli, a także cynamonowiec cejloński. Wszystkie zostały przebadane w laboratorium badawczym.

Końska maść z konopiami 250 ml Herbamedicus – zastosowanie

Maść może być stosowana we wszelkich stanach zapalnych stawów i mięśni. Po wysiłku fizycznym, a także w ramach rehabilitacji i uśmierzenia bólu. Stosuje się ją w razie potrzeby. Jednak najlepsze efekty daje zastosowana po kąpieli, na osuszoną skórę, wieczorem.

Szwajcarska Końska maść Herbamedicus forte jest produkowana według tradycyjnej szwajcarskiej receptury. W jej skład wchodzą owoce i kwiaty kasztanu końskiego, wyciągi z ziół i olejki eteryczne. To wszystko zapewnia pozytywne, kompleksowe działanie na stawy, mięśnie i kręgosłup – m.in. przynosi ulgę na dolegliwości rematyczne.

Końska maść rozgrzewająca zawiera wyłącznie naturalne składniki, takie jak: Żywokost lekarski, Jałowiec pospolity, Kasztanowiec koński, Arnika górska, Sosna pospolita, Jodła pospolita, Ekstrakt z chilli, Kosodrzewina, Wrzos zwyczajny, Cynamon, Kamfora, Nagietek lekarski, Rumianek pospolity, Tarczyca bajkalska, Tymianek pospolity, Mięta pieprzowa, Lawenda lekarska, Jeżówka Purpurowa, Wyciąg z cytryny, Rzepik pospolity, Rozmaryn lekarski, Rdest wężownik, Ginkgo Biloba, Czarna porzeczka, Wyciąg z grejpfruta.

Maść końska rozgrzewająca jak działa?

Masc konska jest świetnym rozwiązaniem na problemy reumatyczne i związane z nerwem kulszowym.
Zastosowany w niej kasztanowiec koński pomaga zwiększyć elastyczność naczyń krwionośnych, przyspiesza krążenie, odpływ żylny, zapobiega też tworzeniu się i zwiększaniu obrzęków. Działa leczniczo i przeciwzapalnie.
Drugi istotny składnik – żywokost lekarski – wspiera regenerację, odnowę komórek oraz pomaga usunąć poczucie zmęczenia.
Z kolei zastosowany w maści końskiej jałowiec pospolity, aktywuje układ limfatyczny, a więc przyczynia się do usuwania substancji toksycznych z organizmu. Tym samym przyspiesza regenerację organizmu.

Maść końska rozgrzewająca HERBAMEDICUS świetnie rozgrzewa mięśnie i kości i jest odpowiednia dla osób w różnym wieku. Dlatego maść rozgrzewająca końska powinna znaleźć się w każdej domowej apteczce.

Natomiast maść końska chłodząca sprawdza się przy problemach z narządami ruchu – łagodzi napięcie mięśni oraz ich nadwerężenie po wysiłku fizycznym, przy niewielkich stłuczeniach (nie stosuje się jej jednak na otwarte rany) i miejscowych obrzękach. Sprawdza się także przy uczuciu tzw. ciężkich nóg.
Końska maść chłodząca jest równie popularna, co jej rozgrzewająca wersja. Wielu sportowców, czy po prostu osób bardziej aktywnych fizycznie, używa jej regularnie.

Maść końska – jakie przeciwwskazania?

Właściwie jedynym przeciwwskazaniem do jej stosowania jest alergia, czy nadwrażliwość na którykolwiek jej składnik. Aby upewnić się, czy można ja bezpiecznie stosować, wystarczy zrobić testy alergiczne na składniki maści. Przy pierwszym użyciu warto najpierw nałożyć odrobinę maści na małą powierzchnię skóry i obserwować reakcję skóry.

Maść końska gdzie kupić?

Maść końska jest ogólnodostępna w większości aptek stacjonarnych i internetowych, a także na platformie aukcyjnej.

Co istotne – jej regularne stosowanie zwiększa jej skuteczność, co bywa istotne szczególnie dla osób często dotykanych bólami lub stale aktywnych fizycznie, narażonych na kontuzje. Dzięki temu można obywać się bez dużej ilości środków przeciwbólowych w tabletkach, mogących źle wpływać na żołądek. Maść końska tym bardziej działa więc na zdrowie.

W kategorii: Zdrowie