Dezynfekcja powierzchni

Drobnoustroje chorobotwórcze występują na niemal każdej powierzchni wokół nas. W związku z tym środek do dezynfekcji powinien być absolutną podstawą w przychodniach lekarskich i zakładach kosmetyczny czyli wszędzie tam gdzie dochodzi do ingerencji ciała drugiego człowieka. Płyn do dezynfekcji przydatny jest również podczas sezonu infekcyjnego ponieważ osiedlające się wirusy i bakterie mogą być przyczyną rozpowszechniania się chorób zakaźnych. Dezynfekcja powierzchni wykonywana jest za pomocą specjalnych środków np. Silver Flash.

Przyczyny zakażeń

Do czynników chorobotwórczych zaliczamy bakterie, wirusy oraz grzyby. Z reguły układ odpornościowy dobrze radzi sobie z ich obecnością, ale niektóre sytuacje przyczyniają się do jego osłabienia co w efekcie zwiększa ryzyko zachorowań. Do takich sytuacji zaliczamy:

  • sezon infekcyjny,
  • epidemie,
  • wykonywanie zabiegów medycznych,
  • wykonywanie zabiegów kosmetycznych,
  • wykonywanie tatuażu czy piercingu.

 

Warto w takich sytuacjach podjąć dodatkowe środki ochrony do których zalicza się m.in dezynfekcja powierzchni.

Jak dezynfekować powierzchnie?

Do odkażania powierzchni warto wykorzystać specjalny środek do dezynfekcji ze sprawdzonego źródła typu sklep nature place. Tylko taki płyn będzie zawierał skuteczne czynniki chemiczne. Dezynfekcja powierzchni powinna być rozpoczęta od umycia jej płynem np. do mycia naczyń. W ten sposób usuwamy nieczystości. Dopiero na tak przygotowaną powierzchnię stosujemy płyn do dezynfekcji który zabija mikroorganizmu. Przestrzeganie tych zasad pozwala na skuteczną ochronę przez chorobotwórczymi drobnoustrojami.

Czynniki chemiczne stosowane do dezynfekcji powierzchni

Każdy środek do dezynfekcji zawiera czynniki chemiczne o potwierdzonym działaniu niszczącym chorobotwórcze drobnoustroje.

Nadtlenek wodoru – stosowany jest do dezynfekcji powierzchni. Ogromną zaletą tego związku chemicznego jest to, że nie pozostawia po sobie śladów.

  • Srebro – płyn do dezynfekcji z jego dodatkiem ma dłuższy czas działania.
  • Alkohole – stosowane są do dezynfekcji rąk oraz do szybkiej dezynfekcji małych powierzchni.
  • Aminy – mają zastosowanie przy dezynfekcji dużych powierzchni zmywalnych oraz instrumentów medycznych.

Jeżeli jest taka możliwość warto wybierać środek do dezynfekcji powierzchni o długim czasie działania np. co najmniej 1 godziny. Pozwoli to na zwiększenie naszego bezpieczeństwa i zmniejszenia ryzyka zakażeń po ponownym kontakcie powierzchni z patogenem.

Uniwersalne zastosowanie płynów do dezynfekcji

Dezynfekcja powierzchni to nie jedyne zastosowanie środków do odkażania. Wiele z nich, zawierających związki tlenowe takie jak nadtlenek wodoru mają o wiele szersze zastosowanie. Płyn do dezynfekcji sprawdzi się m.in do odkażania naczyń mających kontakt z żywności, odgrzybiania systemów wentylacyjnych, dezynfekcji ścian i podłóg czy niszczenia pleśni na powierzchniach konstrukcji budowlanych. Zawsze należy przed użyciem ich do innych celów przeczytać zalecenia producenta ponieważ nie każdy środek do dezynfekcji będzie miał tak uniwersalne zastosowanie.

Suplementy invex remedies sklep